Kontakt:
TEL. 22 819 15 10
|
EMAIL: [email protected]
|
Szukaj

Wyposazenie i akcesoria do basenu

Wyposażenie basenu ogrodowego

Na wyposażanie basenu ogrodowego składają się elementy wyposażenia obowiązkowego: filtr do basenu z osprzętem, elementy obiegu wody zamontowane w niecce – skimmer, dysze napływowe, odpływy denne, hydraulika, elementy do utrzymania basenu w czystości , folie – linery – nadające szczelność konstrukcji, obrzeża basenowe oraz elementy wyposażenia dodatkowego, czyli te elementy, dzięki którym basen spełnia wszystkie nasze oczekiwania.


SKIMMER DO BASENU

zobacz w sklepie

zobacz w sklep.folkpool.pl


Akcesoria basenowe

Akcesoria basenowe to między innymi atrakcje wodne: przeciwprądy, masaże, gejzery, wylewki masażowe, oświetlenie. Akcesoria do basenu automatyzujące pracę basenu i poprawiające komfort jego użytkowania to np.: automatyczne stacje dozowania, automatyczne odkurzacze basenowe, przykrycie basenu, podgrzewacze wody. Sami decydujemy czy do basenu będziemy wchodzić po schodach czy po drabince, czy basen wyłożony będzie folią gładką, gładką z pasem ozdobnym czy wzorzystą. Czy folia będzie miała grubość 0,5, 0,75, 1,5 czy 2,0 mm. Do nas należy decyzja jak wykończymy basen: obrzeżem kamiennym, konglomeratem, drewnem, czy będziemy go ogrzewać – do dyspozycji są grzałki elektryczne, pompy ciepła, wymienniki ciepła – jeśli jest możliwość podłączenia się do istniejącego źródła ciepła. Wiele decyzji poodejmowanych jest podczas rozmowy i omówienia możliwych rozwiązać dzięki temu, każdy basen jest personalizowany, dopasowany do przyszłego właściciela. Akcesoria basenowe dostępne w naszej ofercie to produkty najwyższej jakości.

Wentylacja i ogrzewanie basenów

Odrębnym tematem jest wyposażenie basenów krytych w akcesoria basenowe, które mają swoją specyfikę. Baseny te oprócz tematów związanych z wodą – tu nie ma specjalnych różnic pomiędzy basenem krytym w budynku, a basenem ogrodowym wymagają uzdatniania powietrza w halach basenowych, czyli zapewnienia w pomieszczeniu basenowym odpowiedniej temperatury, która powinna być o ok. 2 stopnie C wyższa niż temperatura wody oraz odpowiedniej wilgotności powietrza. Rozwiązanie tego zagadnienia jest dwojakie albo zastosujemy centralę wentylacyjną, która automatycznie utrzymuje zadane parametry powietrza: wilgotność i temperaturę oraz dba o odpowiednie dostarczenie świeżego powietrza z zewnątrz, albo zastosujemy osuszacz powietrza. Ten ostatni będzie regulował wyłącznie wilgotność powietrza, a sprawy utrzymania temperatury i przewietrzania pomieszczenia trzeba powierzyć innym instalacjom – centralnemu ogrzewaniu oraz wentylacji grawitacyjnej lub wymuszonej, która dodatkowo może być połączona z systemem odzysku ciepła – rekuperatorem.

Akcesoria do basenu dla wymagających

Wyposażenie basenu w dodatkowe akcesoria basenowe jest sprawą indywidualną i zależy od oczekiwań i możliwości finansowych klienta. My ze swej strony proponujemy elementy wyposażenia dodatkowego  w wielu wariantach. Oferujemy przeciwprądy o różnej wydajności wykonane z różnych materiałów – ABSu lub stali nierdzewnej, a co za tym idzie zróżnicowane cenowo tak aby, każdy mógł wybrać dla siebie odpowiedni model. Mamy kilka propozycji ogrzewania basenu: pompy ciepła, grzałki elektryczne, wymienniki ciepła. Posiadamy zróżnicowane cenowo automatyczne stacje uzdatniania wody i  przykrycia basenu.

W ofercie mamy szeroką gamę produktów usprawniających utrzymanie basenu jak też atrakcji wodnych dopasowanych do najbardziej wyrafinowanych oczekiwań klientów.