Kontakt:
TEL. 22 819 15 10
|
EMAIL: [email protected]
|
Szukaj

Odkurzacze i akcesoria do czyszczenia basenu

Dobrze zaprojektowany obieg wody i system jej chemicznego uzdatniania daje gwarancję, że woda w basenie ogrodowym będzie bezpieczna pod względem biologicznym i przejrzysta.

Dobrze utrzymany basen zdobi ogród lub wnętrze, w którym się znajduje. Aby basen cieszył oko nieskazitelną czystością konieczne jest jeszcze usuwanie z dna basenu zanieczyszczeń, które się tam gromadzą: opadłych liści, nawiewanego kurzu itp. co jest szczególnie uciążliwe dla basenów ogrodowych. Do tego celu służą odkurzacze basenowe. Najprostszy z nich, niezbędny w każdym basenie to odkurzacz ręczny. Głowica na kiju teleskopowym opuszczana jest na dno basenu i podłączana elastycznym wężem poprzez skimmer do pompy filtra. Na tej samej zasadzie działają odkurzacze półautomatyczne typu biedronka lub poolvac jednak nie wymagają one obsługi człowieka a same poruszają się po dnie basenu.

Odkurzacze w pełni automatyczne nie wymagają podłączenia pod pompę układu filtrującego. Maja one własne silniki i filtr wewnętrzny. Wymagają jedynie podłączenia do prądu. Tego typu odkurzacze mogą czyścić dno basenu lub dno i ściany łącznie z linią wodną. Do pełnego zestawu potrzebna będzie siatka do wyławiania większych zanieczyszczeń z dna i powierzchni wody, a także szczotka do czyszczenia ścian. Elementy te są mocowane na tym samym kiju teleskopowym, który używany jest do odkurzania ręcznego.

Odkurzacze basenowe automatyczne samojezdne

Dobrze zaprojektowany system uzdatniania wody w basenie daje gwarancję, że woda w nim będzie przejrzysta i przede wszystkim biologicznie bezpieczna dla kapiących. Jednak zmorą basenów ogrodowych są drobinki kurzu, roślin czy owady, które opadają na dno i psują komfort wypoczywania nad basenem. Aby basen cieszył oko, konieczne jest usuwanie z dna basenu gromadzących się tam zanieczyszczeń. Do tego celu służy odkurzacz basenowy. Odkurzanie basenu nie musi jednak oznaczać ręcznego czyszczenia dna głowicą na kiju teleskopowym. Samojezdny odkurzacz do basenu potrafi bez naszej ingerencji wyczyścić całe dno basenu, a nawet ściany, kiedy my wygodnie leżymy na leżakach.Sama przyjemność!

Odkurzacze basenowe automatyczne są bardzo dobrym rozwiązaniem do basenów małych i dużych, pozwalają zaoszczędzić czas który można wykorzystać na relaks. W zależności od wielkości basenu i potrzeb posiadamy w naszej ofercie różne modele.

Odkurzacz do basenu automatyczny Whaly 

Są to automaty w kolorowych obudowach, więc z pewnością przypadną do gustu szczególnie dzieciom. Są przeznaczone do basenów naziemnych z płaskim dnem. Technologia Smart Drive pozwala na bardzo dokładne czyszczenie dna, od mikroskopijnych pyłków po duże zanieczyszczenia. Odkurzacz łatwo zamontować w basenie, a podłączenie zajmuje ok 10 minut bez potrzeby użycia dodatkowych narzędzi. Odkurzacz automatyczny Whaly działa na istniejącym systemie filtracyjnym z pompą min.0.75 HP.

Odkurzacz automatyczny SharkVac, AquaShark i  eVAC PRO

Ten odkurzacz automatyczny do basenu, dzięki technologii QuickClean czyści basen basen  w około 2 godziny. Adaptacyjny procesor steruje i optymalizuje w zależności od konkretnego rozmiaru i kształtu basenu. Odkurzacz automatyczny nie wymaga żadnego podłączenia, wystarczy go włożyć do basenu i włączyć. Niektóre modele posiadają dodatkową funkcję czyszczenia ścian. Konserwacja wkładu filtra polega na wypłukaniu i wyczyszczeniu za pomocą węża ogrodowego.

Odkurzacz basenowy automatyczny Joker

Odkurzacz automatyczny Joker jest łatwy w instalacji i nie wymaga użycia dodatkowych narzędzi. Czyści dno zasysając brud do systemu filtracyjnego basenu, minimalna wymagana wydajność pompy wynosi 4.0 m3/h.

Akcesoria do czyszczenia basenu

Akcesoria basenowe które posiadamy w swojej ofercie ułatwiają utrzymanie czystości w basenie. Zanieczyszczenia, które opadają na dno basenu usuwa się odkurzaczem wodnym. Odkurzacz łączy się przy pomocy węża ssącego z odpływem bocznym. Zanieczyszczenia wraz z wodą usuwane są z basenu. Obciążona odpowiednio głowica odkurzacza osadzona na kiju teleskopowym o zmiennej długości powoduje, że proces czyszczenia dna nie różni się wiele od czyszczenia dywanu w domu. Duże przedmioty oraz przedmioty pływające usuwa się z basenu przy pomocy siatki, którą mocuje się na tym samym kiju co głowicę odkurzacza.

W przypadku osadzenia alg na ścianach basenu lub innych osadów czyści się je specjalnie ukształtowaną szczotką. W ofercie posiadamy również termometry, testery do badania wody oraz inne akcesoria basenowe ułatwiające korzystanie z obiektu.

Podsumowując, w utrzymaniu czystości w basenie na pewno przydatne będą siatki na liście, szczotki i ścieraki z rączką oraz inne urządzenia, które znajdą Państwo wśród naszej bogatej oferty akcesoriów basenowych.

Zobacz również: chemię do basenu, filtry i pompy do basenu, ogrzewanie i podgrzewacze basenu