Kontakt:
TEL. 22 819 15 10
|
EMAIL: [email protected]
|
Szukaj

Pompy piaskowe do basenu

Czysta woda w basenie zachęca do orzeźwiającej kąpieli i jest świadectwem naszej dbałości o zbiornik oraz jego dobrą kondycję. Pozbawiona mętnych osadów, resztek organicznych, insektów i drobnych zanieczyszczeń sprawia, że z rozkoszą się w niej zanurzamy i kąpiemy bez ograniczeń. Aby uzyskać taki efekt, niezbędna jest oczywiście odpowiednia filtracja, którą zapewniają różne systemy oczyszczania wody. Jednym z pomysłów na uzyskanie tego w ławy sposób są pompy piaskowe. W ofercie Folkpool można odnaleźć rozwiązania pasujące do różnych rozmiarów basenów i spełniające wszystkie normy oraz standardy.

Pompa piaskowa do basenu – zasada działania i korzyści z jej stosowania

Oprócz nowoczesnych rozwiązań, wykorzystujących najnowsze osiągnięcia technologiczne warto czasem wzorować się na tym, co natura sama opracowała – filtrujące właściwości drobnego piasku można obserwować choćby w wartkich potokach i strumieniach. Podobna idea sprawdza się w przypadku pompy piaskowej basenowej, gdzie zasysana ze zbiornika zabrudzona woda jest oczyszczana w trakcie przepływu wymuszonego przez tłok pompy, a wszystkie zanieczyszczenia większe od ziarnka piasku zostają skutecznie przefiltrowane i odseparowane – na przykład martwe owady, liście i źdźbła traw czy też wszelkiego rodzaju brudy naniesione wiatrem do basenu. Oczyszczona w ten sposób woda wraca z powrotem do zbiornika, a dzięki ciągłej pracy pompa basenowa piaskowa zapewnia doskonały efekt przez cały czas jej uruchomienia. 

Zakup pompy piaskowej jest inwestycją, która wydatnie przyczynia się do utrzymania czystości wody na wysokim poziomie, zaś poza wydajnością i nieskomplikowaną konstrukcją oferuje również długie interwały pomiędzy koniecznością wymiany wkładów filtrujących. Pompa do basenu piaskowa jest wypełniona specjalnym rodzajem piasku, którego granulacja umożliwia wychwytywanie drobin zanieczyszczeń przenoszonych z prądem wody i zachowanie czystej, klarownej tafli w basenie bez żadnych osadów unoszących się na powierzchni. Piasek filtrujący może mieć różną grubość kwarcowych ziarenek, dzięki czemu zatrzyma nawet najdrobniejszy brud. Można przedłużać jego żywotność okresowo przepłukując wsad wodą i wypychając zanieczyszczenia, co pozwoli na utrzymanie prawidłowych wartości przepływu bez konieczności częstych wymian wkładu.

Pompy piaskowe z naszej oferty charakteryzują się wysoką wydajnością i są dostosowane do pojemności każdego zbiornika. Ich montaż nie nastręcza trudności, a dobór urządzenia zawsze jest poprzedzony fachowym doradztwem i dokładnym obliczeniami, by wybrany model  pompy piaskowej do basenu pracował optymalnie i przynosił satysfakcję użytkownikom. Ogrodowe akweny ze stojącą wodą mogą szybko ulegać zanieczyszczeniu przez rozmaite drobiny brudu niesione powietrzem, które albo osiadają na dnie, czyniąc je nieprzyjemnie brudnym i śliskim, albo unoszą się na powierzchni i szpecą taflę wody. Pompa basenowa piaskowa pozwala zabezpieczyć zbiornik przed rozwojem glonów i zielonych nalotów oraz innych niechcianych organizmów wodnych. Woda oczyszczana przez wkład z piaskiem kwarcowym pozostaje klarowna i wolna od wszelkich drobnych zanieczyszczeń, a basen nie traci nic ze swojego wspaniałego wyglądu.