Kontakt:
TEL. 22 819 15 10
|
EMAIL: [email protected]
|
Szukaj

Ogrzewanie basenu i Podgrzewacze wody

Ogrzewanie basenu

W Polsce ze względu na naszą strefę klimatyczną i związane z tym nasłonecznienie sezon korzystania z basenu trwa zwykle około 4 miesięcy. Aby zimna woda nie zepsuła chęci na zabawy w basenie możemy zaopatrzyć się wcześniej w podgrzewacz wody do basenu. Do podgrzewania wody stosujemy takie rozwiązania jak inwertorowa pompa ciepła do basenu, wymienniki ciepła oraz grzałka do basenu.

Podgrzewacze do basenu

Podgrzewacz do basenu ogrodowego może wydłużyć okres kąpieli. Ciepła woda zachęca również do używania basenu w chłodniejsze i pochmurne dni. W zależności od zastosowanego systemu ogrzewania basenu ogrodowego ponosimy różne koszty inwestycyjne i eksploatacyjne. Jeśli masz zamiar porozmawiać o kosztach inwestycyjny, eksploatacyjnych, wadach i zaletach poszczególnych rozwiązań, zachęcamy do kontaktu z naszym doradcą. Razem wybierzemy najbardziej optymalne rozwiązanie.

Pompy ciepła do basenu

Pompa ciepła do basenu jest rozwiązaniem nie tylko zimą, ale również latem kiedy dni nie są tak gorące, by woda w basenie ogrodowym była przyjemnie ciepła. Optymalną temperaturę wody basenowej podczas zimnych dni może zapewnić właśnie pompa ciepła. Dzięki pompie ciepła basen w ogrodzie nawet w temperaturze oscylującej w okolicach 15 ºC jest miejscem miłego wypoczynku, a przy tym pompa ciepła działa efektywnie, oddając ponad 5 razy więcej energii niż sama zużywa. Basenowa pompa ciepła jest dobrym rozwiązaniem dla basenu, który jest oddalony od budynku mieszkalnego i nieekonomiczne staje się prowadzenie instalacji basenowych do pomieszczenia technicznego. Pompa ciepła do basenu wymaga usytuowania na wolnej przestrzeni, aby możliwy był swobodny przepływ powietrza wokół urządzenia.


POMPA CIEPŁA DO BASENU

zobacz w sklepie

zobacz w sklep.folkpool.pl


Pompa ciepła do basenu jest doskonałym sposobem ogrzewania basenu. Pomimo, ze pracuje w oparciu o energię elektryczną to zastosowana technologia pozwala uzyskać 5,5 razy więcej energii w stosunku do włożonej. Najwyższą efektywność urządzenie uzyskuje przy temperaturach powyżej 15 ºC, czyli nawet w chłodne letnie dni pracuje na najwyższych parametrach.

Wymienniki ciepła – piec do basenu

Wymiennik ciepła to idealny system ogrzewania w basenach całorocznych. Doskonale sprawdza się też przy basenach ogrodowych. Warunkiem jego zastosowania jest usytuowanie pomieszczenia technicznego blisko źródła ciepła, czyli  w obrysie budynku. Źródłem ciepła dla wymiennika może być piec do basenu gazowy lub olejowy, gruntowa pompa ciepła do basenu, panele solarne w połączeniu z piecem do basenu. Koszty instalacji są stosunkowo niskie. Koszty eksploatacji zależą od rodzaju źródła ciepła.


WYMIENNIKI CIEPŁA DO BASENU

zobacz w sklepie

zobacz w sklep.folkpool.pl


Wymienniki wykonane są ze stali kwasowej. Przy bardzo agresywnym środowisku można zastosować wymienniki tytanowe.

Grzałki do basenu

Grzałka do basenu (elektryczna) jest urządzeniem łatwym w montażu wymaga jedynie doprowadzenia prądu. Ze względu na duże moce 6kW, 12 kW lub wiecej nieruchomość, na której stoi basen musi mieć odpowiedni przydział prądu i musi być to prąd trójfazowy. Ponieważ prąd jest najdroższym nośnikiem energii grzałka do basenu nie powinna działać cały czas jeśli chcemy koszty eksploatacji utrzymać na rozsądnym poziomie. Często zdarza się, że basen wykorzystywany jest głównie w weekendy nie ma wówczas potrzeby utrzymywania przez cały tydzień wysokiej temperatury wody. Również, gdy korzystamy z basenu tylko przy słonecznej pogodzie dogrzewać wodę należy jedynie przed nadejściem ciepłych dni. Przez większą część lata, jeśli posiadamy zadaszenie basenowe w ogóle nie musimy korzystać z dodatkowego podgrzewania gdy satysfakcjonująca nas temperatura wody to 22 -24ºC.


GRZAŁKA DO BASENU

zobacz w sklepie

zobacz w sklep.folkpool.pl


Grzałki do basenu występują w wielkościach 6kW, 9kW, 12kW. Są to urządzenia trzyfazowe. Zawierają czujnik przepływu wody. Grzałka do basenu wymaga dużego przydziału mocy. W ostatnim czasie grzałki wypierane są przez pompy ciepła do basenu

 

Solar do basenu

Panele solarne do basenu wykorzystują darmową energię słońca. Mogą być to panele solarne so basenu wykorzystywane do podgrzewania cwu wówczas nadmiar ciepła może służyć do podgrzewania wody w basenie. W takim przypadku stosujemy od strony basenu zwykłą instalację z wymiennikiem ciepła, dla którego źródłem ciepła jest solar do basenu.

Innym rodzajem paneli solarnych do basenu są typowo basenowe panele solaryczne. Są to znaczących rozmiarów płyty polietylenowe w kolorze czarnym, przez które przepływa woda basenowa. Panele solarne  są proste w budowie i przy zastosowaniu sterowania ręcznego stosunkowo niedrogie. Wymagają sporo miejsca na nasłonecznionej części dachu lub specjalnej konstrukcji. Ich wadą jest to, że gdy słońce nie świeci woda nie jest ogrzewana. W słoneczny dzień możemy uzyskać wzrost temperatury nawet o 5-6ºC. Jeśli dobra pogoda się skończy odpowiednie gospodarowanie – czyli zakrywanie tafli, jeśli się nie kąpiemy, pozwala cieszyć się ciepłą wodą przez kilka czy kilkanaście dni, aż do kolejnej poprawy pogody.

W ostatnim czasie najefektywniejszym sposobem podgrzewania wody w basenie jest stosowanie pompy ciepła do basenu. Nasi pracownicy doradzą jaki sposób ogrzewania wody w basenie wybrać. Zapraszamy.

Zobacz również: odkurzacze basenowe, schody do basenu, oświetlenie basenowe