Kontakt:
TEL. 22 819 15 10
|
EMAIL: [email protected]
|
Szukaj

Atrakcje wodne do basenu

Atrakcje wodne w basenie to coś, bez czego da się żyć. Woda w basenie będzie czysta, będzie miała odpowiednią temperaturę i jeśli basen jest duży można się w nim pływać. Przy mniejszych basenach – często muszą być mniejsze ze względu na rozmiar działki, przepisy prawa czy po prostu ich rozmiar wynika z kalkulacji ekonomicznej warto basen w ogrodzie uatrakcyjnić. Podstawową atrakcją w małym basenie jest zastosowanie przeciwprądu wody – jet stream. Urządzenie to pozwala na pływanie pod prąd, czyli w miejscu. Każdy basen staje się wówczas nieskończenie długi. Inne dostępne atrakcje to różnego rodzaju masaże ścienne, wylewki masujące kark, gejzery powietrzne itp. Ich wybór zależy od indywidualnych upodobań i preferencji.

Przeciwprądy do basenu

Przeciwprąd wody to fantastyczny wynalazek dla ludzi, którzy oprócz rekreacji w basenie kąpielowym chcą trenować swoją kondycję fizyczną. Niewielkie rozmiary basenu uniemożliwiają pokonywanie długich dystansów, a ciągłe nawroty w wodzie odbierają przyjemność pływania. Właśnie w takich niewielkich basenach miłośnicy pływania powinni instalować przeciwprąd. Moc wytwarzanego strumienia zależy od mocy pompy wchodzącej w skład zestawu i może wynosić od 40 m3/h do nawet 100 m3/h przy przeciwprądach wielodyszowych. Wprowadzana pod dużym ciśnieniem woda wytwarza silny strumień, dzięki któremu możliwe jest pływanie w miejscu. Basen staje się wtedy nieskończenie długi i można odbywać treningi pływackie. Możliwość domieszania powietrza do strumieni wody pozwala na  wykorzystanie dyszy jako hydromasażu.

 


PRZECIWPRĄDY DO BASENU – JET STREAM

zobacz w sklepie

zobacz w sklep.folkpool.pl


Szeroka gama dysz przeciwprądu wykonanych z plastiku lub stali nierdzewnej oraz duży wybór mocy pomp pozwala znaleźć własne rozwiązanie odpowiednio dopasowane do kondycji użytkowników i nawiązujące estetyką do reszty basenu.

Elementy Jet stream i hydroterapii

Jet stream to urządzenie pozwalające na pływanie w miejscu. Pompa jet sterem wytwarza silny strumień wody, który wpadając do basenu porusza stojącą wodę zamieniając basen w rwącą rzekę. Zastosowane pompy mają wydajność od 40 m3/h do nawet 90 m3/h. Wybór pompy do basenu zależy od indywidualnych oczekiwań klienta. Dla kochających pływanie proponujemy urządzenia które tłoczą wodę dwoma równoległymi dyszami czyniąc strumień równiejszym i silniejszym. W tańszych rozwiązaniach panel którym wypływa woda wykonany jest z ABS, istnieją tez wykończenia ze stali nierdzewnej czy brązu. Jet strem to urządzenie, które należy przewidzieć już na etapie budowy basenu. Wymaga on specjalnej niszy za basenem w której usytuowana będzie pompa – chodzi o to aby nie generować strat hydraulicznych na długim rurociągu.


MASAŻ WODNY

zobacz w sklepie

zobacz w sklep.folkpool.pl


Inne atrakcje z tej grupy to różnego rodzaju masaże podwodne. Mogą być to masaże ścienne – pozycja stojąca lub montowane w schodach – pozycja siedząca. Ilość dysz i ich rozmieszczenie wykonujemy według indywidualnych projektów.

Kaskady i wylewki

Kaskady i różne wylewki mają funkcję terapeutyczną – jest to forma masażu od łagodnego do bardzo intensywnego. Kaskada to forma przelewu wody pod niewielkim ciśnieniem. Pełni ona funkcję ozdobną – woda do basenu wlewa się szerokim strumieniem i łagodną funkcję masażową. Miłośnikom intensywnych doznań proponujemy wylewki, które intensywnie masują okolice karku. Szeroka gama wylewek pozwala wybrać odpowiedni strumień masażowy w formie szerokiego wachlarza lub bicza wodnego.

Zobacz również oświetlenie basenowe, folie basenowe, drabinki do basenu