Kontakt:
TEL. 22 819 15 10
|
EMAIL: [email protected]
|
Szukaj

Drabinki i schodki do basenu

Drabinka do basenu jest częściej wybieraną formą wyjścia z basenu niż schody. Jednak uwarunkowane jest wieloma czynnikami, między innymi ceną.

Drabinka do basenu czy schody? Co wybrać?

Planując wejście do basenu trzeba podjąć kilka ważnych decyzji, a mianowicie:

  • usytuowanie wejścia –ważne aby było wygodne, łatwo dostępne z tarasu lub z domu. Musi być bezpieczne – czyli dobrze widoczne, szczególnie jest to istotne dla osób postronnych np. gości
  • rodzaj – do wyboru mamy schody lub drabinkę
  • przeznaczenie – czy tylko ma służyć do wejścia i wyjścia z basenu, czy dodatkowo ma stanowić przestrzeń do wypoczynku, masażu albo brodzika dla dzieci.
  • Jaką przestrzeń przeznaczamy na schody – przy małych basenach odradzamy schody wewnętrzne, które dodatkowo zmniejszają przestrzeń do pływania lub zabawy. Jeśli basen w ogrodzie budowany jest na małej działce gdzie bardzo ważne jest miejsce odradzamy duże schody zewnętrzne.

DRABINKI DO BASENU

zobacz w sklepie

zobacz w sklep.folkpool.pl


Drabinki basenowe

Drabinka jest doskonałym rozwiązaniem do małych basenów lub tam gdzie jest stosunkowo mało miejsca. Drabinki różnią się miedzy sobą:

  • materiałem z którego są wykonane stal 304 lub 316, 
  • ilością stopni – trzy lub czterostopniowe
  • sposobem mocowania – bezpośrednio na wieńcu basenu lub poza krawędzią basenu. 
  • Gniazdem mocującym – kotwienie stałe lub na zawiasie umożliwiającym położenie drabinki w poziomie i bezproblemowe przykrycie tafli wody.

Przy basenach foliowych nie ma możliwości zamocowania drabinki dzielonej. Wszystkie drabinki proponowane do tego typu basenów tylko opierają się o folię basenową, a mocowane są na poziomie plaży basenowej.

Schody basenowe

Schody basenowe są rozwiązaniem bardzo wygodnym i eleganckim. Dzielą się na dwa rodzaje wewnętrzne czyli takie, których obrys nie wychodzi poza kształt basenu i zewnętrzne, które stanowią dodatkowy element poza kształtem podstawowym. Schody mogą być prostokątne, romańskie, skośne, na całą szerokość ściany basenu lub tylko na fragment. Możliwości jest bardzo dużo, zewnętrzne schody mogą być wykonane z akrylu lub z betonu wyłożonego folią. Popularne są też rozwiązania łączące schody z miejscem do odpoczynku – leżanki lub wanny SPA. Przy wyborze rozwiązania należy jednak pamiętać aby wybrany kształt nie odbierał możliwości łatwego przykrycia basenu.

Zobacz również: oświetlenie basenowe, folie basenowe, filtry  do basenu