Kontakt:
TEL. 22 819 15 10
|
EMAIL: [email protected]
|
Szukaj

Oświetlenie basenowe - Lampy do basenu

Oświetlenie do basenu ogrodowego

Oświetlenie basenu za pomocą podwodnych lamp do basenu stwarzają niepowtarzalny klimat podczas letnich wieczorów.  Lampy basenowe mogą także wpływać na komfort pływania. Światło jest ważnym elementem każdej kompozycji, dlatego tak bardzo zwracamy uwagę na umiejscowienie oświetlenia basenowego podczas projektowania basenu. Dzięki oświetleniu, basen w ogrodzie może nabrać całkiem nowych barw. Możemy wybrać kolor, który będzie odzwierciedlał nasze emocje, poprawiając przy tym jakość wody w basenie. Zwiększysz również widoczność schodów i innych elementów, co poprawia bezpieczeństwo w długie, ciepłe letnie wieczory spędzane nad wodą.


OŚWIETLENIE BASENOWE

zobacz w sklepie

zobacz w sklep.folkpool.pl


Lampy LED do basenu

Lampy basenowe maja uniwersalną budowę więc bez większych problemów można lampę halogenową zamienić na lampę led do basenu. Wymiana żarówki nie wymaga spuszczenia wody z basenu. Wszystkie lampy led do basenu zasilane są prądem o napięciu 12V, czyli są bardzo bezpieczne i mogą być włączone także w trakcie korzystania z basenu. W ofercie posiadamy tradycyjne oświetlenie basenowe halogenowe o mocy 300W jak i lampy LED białe o mocy 18 W oraz ze zmiennymi barwami o mocy od 18-30W.

Oświetlenie basenowe – halogenowe

Lampy halogenowe dają ładną ciepłą barwę, a ponieważ zużytą energię w postaci ciepła oddają do wody – chłodzone są wodą basenową – to koszty związane z większym poborem mocy równoważą się. Lampy LED są bardzo oszczędne, a w wersji kolorowej mogą odmienić basen. Lampy kolorowe posiadają kilka zmiennych programów. Świecą światłem monochromatycznym w różnych kolorach także białym, oraz mają kilka programów z sekwencyjnie zmieniającymi się kolorami. Przy zastosowaniu większej liczby kolorowych lamp do basenu musimy dodatkowo montować sterowanie, aby wszystkie lampy świeciły tym samym programem.

Inne lampki LED do basenu

Dysponujemy również mniejszymi lampami do podświetlenia np: schodów. Wszystkie lampy montuje się przed zasypaniem basenu, ponieważ należy wyprowadzić na zewnątrz kable zasilające lampy. Decyzja o oświetleniu do basenu ogrodowego powinna być podjęta na początkowym etapie – przede wszystkim ważna jest ilość lamp do basenu i ich rozmieszczenie. Decyzja jaki rodzaj żarówki czy LED czy halogen, czy biała czy kolorowa ma mniejsze znaczenie bo to zawsze można zmienić. Po wykończeniu basenu i ułożeniu tarasu montaż lamp w basenie jest praktycznie niemożliwy bo wiązałby się ze zniszczeniem wykonanych już prac.

Zobacz również: nakrycia na basen, odkurzacze basenowe, podgrzewacze do basenu