Kontakt:
TEL. 22 819 15 10
|
EMAIL: [email protected]
|
Szukaj

Filtry i pompy do basenu

Filtry do basenu

Dobrze zaprojektowany obieg wody w połączeniu z odpowiednio dobranym układem filtracyjnym jest niezbędnym warunkiem aby  basen cieszył oko krystalicznie czystą wodą. Układ filtracyjny powinien zapewnić minimum 4 krotną możliwość przefiltrowania całej wody w basenie na dobę przy użytku prywatnym i 6 krotną wymianę przy użytku publicznym.

Proponujemy Państwu całą gamę filtrów piaskowych. Filtry te bardzo dobrze sprawdzają się w Polsce gdzie woda jest dość mocno zanieczyszczona. Odpowiednie przestawienie głowicy umożliwia płukanie złoża piaskowego czystą woda z basenu. Filtry te nie posiadają kosztownych wymiennych wkładów. Są niezawodne i tanie w eksploatacji.

Układy filtrujące

Wiemy jak ważna dla zdrowia i dobrego wypoczynku jest czysta woda w basenie, dlatego w naszej ofercie nie może zabraknąć układów filtrująco-pompujących. Produkowane przez nas pompy basenowe są wykonane z materiału odpornego na korozję, a także posiadają termiczne zabezpieczenie przez przegrzaniem, gwarantując długotrwałą i wydajną pracę. Aby właściwie oczyścić wodę w basenie należy zainwestować również w odpowiedni filtr. W naszej ofercie znajdziesz filtry do basenów wykonane w całości z tworzyw sztucznych, co ma na celu wyeliminowanie korozji.

Pompy Basenowe Hayward

W naszej ofercie posiadamy pompy basenowe Hayward. Jest to renomowana firma amerykańska produkująca swoje wyroby z materiałów najwyższej jakości. Urządzenia wyposażone są w silnik chłodzony powietrzem (norma IP55) z automatycznym systemem zapobiegającym przegrzaniu. Pompy basenowe Hayward odporne są na działanie wody zasolonej lub chlorowanej. Wszystkie elementy są tłoczone i wzmacniane materiałem „Permaglass”. Wirnik pompy wykonany jest z „Norylu” na gwincie z brązu natomiast łożysko wykonano z teflonu i posiada węglową uszczelką. Każde urządzenie wyposażone jest w pre-filtr z koszykiem i przezroczystą łatwo dostępną pokrywą z tworzywa „Lexon”

Wydajne i sprawne pompy basenowe pozwolą utrzymać wodę w czystości. Pompa filtrująca do basenu nadaje się nie tylko do basenu, ale również do fontann, basenów z wodą morską, uzdatnianą chlorem, bromem czy też jodem. Pompa basenowa z filtrem piaskowym to najnowocześniejsze rozwiązanie, gdyż poza filtrowaniem wody przy pomocy filtru do basenu z piasku kwarcowego lub kruszywa szklanego, może także rozprowadzać chemię basenową, a pompa do basenu dodatkowo wprawia w ruch wodę w niecce basenowej. Zapraszamy do kontaktu z naszym doradcą w celu wybrania odpowiedniej pompy z filtrem do basenu, także pompy piaskowej do basenu. Posiadamy bogaty wybór dopasowanych do różnych modeli pomp filtrów do basenu.

Filtr piaskowy do basenu

W swojej ofercie posiadamy filtry piaskowe basenowe ze złożem piaskowym renomowanej amerykańskiej firmy HAYWARD. Filtry piaskowe do pomp basenowych, które oferujemy można podzielić na dwie grupy: filtry polimeryczne oraz filtry laminowane

Filtry piaskowe Hayward polimeryczne zastosowane są w dwóch liniach, POWER LINE oraz HYWAD PRO. Wykonane są z polimerycznego tworzywa z automatycznym zawoem odpowietrzającym. Głowica filtra typu „Vari- FLo” posiada manometr i szklany wziernik płukanej wody. Rączka umożliwia łatwe ustawienie jednej z 6 pozycji pracy. Zbiornik odporny jest na korozje. Zestaw nie zawiera piasku.

Filtry piaskowe Hayward laminowane wykonane są z żywic poliestrowych wzmocnionych włóknem szklanym. Szeroka pokrywa górna umożliwia łatwe napełnianie i opróżnianie złoża filtra. Filtr do basenów zaopatrzony jest w 6- pozycyjną głowicę z manometrem i zaworem odpowietrzającym.

Filtry kartuszowe do basenu

Filtry kartuszowe Star Clear występują w dwóch wielkościach, ich wydajność wynosi 5,7 m3/h przy powierzchni filtrowania 2,3 m2 dla modelu C250EURO oraz 11,3 m3/h przy powierzchni filtrowania 4,6 m2 dla modelu C500EURO. Filtry kartuszowe działają w oparciu o wymienne wkłady filtracyjne, które mają zdolność zatrzymywania zanieczyszczeń o wielkości 15-20 mikronów. Mogą być używane do wszystkich rodzajów basenu stojących na powierzchni terenu, wkopanych w ziemię oraz do wanien SPA. Niewielkie rozmiary i brak konieczności odprowadzenia wody z płukania filtra kartuszowego – co jest niezbędne przy filtrach piaskowych dają możliwość zbudowania stacji uzdatniania wody na niewielkiej powierzchni. Zbiornik filtra kartuszowego jest całkowicie odporny na wszystkie warunki atmosferyczne. Są łatwe w użyciu, wyposażone w manometr, odpowietrznik i spust wody ze zbiornika oraz uchwyt do zamykania klipsów ułatwiający montaż pokrywy i obudowy filtra.

Zobacz również: nakrycia basenowe, ogrzewanie i podgrzewacze do basenu, drabinki i schody do basenu