Kontakt:
TEL. 22 819 15 10
|
EMAIL: [email protected]
|
Szukaj

Filtry i pompy do basenu

Pompa do basenu wraz z filtrem są skutecznym sposobem w walce o czystą wodę w basenie. Do wyboru mamy kilka rodzai układów filtrujących. Pompa piaskowa do basenu jest jedną z najefektywniejszych i najwydajniejszych metod filtracji. Poniżej szerzej opisujemy sposoby filtracji wody

Filtr do basenu

Dobrze zaprojektowany obieg wody w połączeniu z odpowiednio dobranym układem filtracyjnym jest niezbędnym warunkiem, aby  basen ogrodowy cieszył oko krystalicznie czystą wodą. Filtry do basenu powinny zapewnić minimum 4 krotną możliwość przefiltrowania całej wody w basenie na dobę przy użytku prywatnym i 6 krotną wymianę przy użytku publicznym.

Proponujemy Państwu całą gamę filtrów piaskowych. Filtry piaskowe bardzo dobrze sprawdzają się w Polsce, gdzie woda jest dość mocno zanieczyszczona. Odpowiednie przestawienie głowicy umożliwia płukanie złoża piaskowego czystą woda z basenu. Filtry piaskowe nie posiadają kosztownych wymiennych wkładów. Są niezawodne i tanie w eksploatacji.

Układy filtrujące

Wiemy jak ważna dla zdrowia i dobrego wypoczynku jest czysta woda w basenie, dlatego w naszej ofercie nie może zabraknąć układów filtrująco-pompujących. Produkowane przez nas pompy basenowe są wykonane z materiału odpornego na korozję, a także posiadają termiczne zabezpieczenie przez przegrzaniem, gwarantując długotrwałą i wydajną pracę. Pompa do basenu aby właściwie funkcjonowała i czyściła wodę w basenie powinna współgrać z odpowiedni filtrem basenowym. W naszej ofercie znajdziesz filtry do basenów wykonane w całości z tworzyw sztucznych, co ma na celu wyeliminowanie korozji.

Pompa piaskowa do basenu – Hayward

W naszej ofercie posiadamy pompy piaskowe basenowe Hayward. Jest to renomowana firma amerykańska produkująca swoje wyroby z materiałów najwyższej jakości. Pompy piaskowe do basenów wyposażone są w silnik chłodzony powietrzem (norma IP55) z automatycznym systemem zapobiegającym przegrzaniu. Pompy do basenu Hayward odporne są na działanie wody zasolonej lub chlorowanej. Wszystkie elementy są tłoczone i wzmacniane materiałem „Permaglass”. Wirnik pompy basenowej piaskowej wykonany jest z „Norylu” na gwincie z brązu natomiast łożysko wykonano z teflonu i posiada węglową uszczelką. Każde urządzenie wyposażone jest w pre-filtr z koszykiem i przezroczystą łatwo dostępną pokrywą z tworzywa „Lexon”


POMPA DO BASENU

zobacz w sklepie

zobacz w sklep.folkpool.pl


Wydajne i sprawne pompy basenowe (pompy piaskowe do basenów) pozwolą utrzymać wodę w czystości. Pompa filtrująca do basenu nadaje się nie tylko do basenu, ale również do fontann, basenów z wodą morską, uzdatnianą chlorem, bromem czy też jodem. Pompa piaskowa do basenu z filtrem piaskowym to najnowocześniejsze rozwiązanie, gdyż poza filtrowaniem wody przy pomocy filtra do basenu z piasku kwarcowego lub kruszywa szklanego, może także rozprowadzać chemię basenową, a pompa do basenu dodatkowo wprawia w ruch wodę w niecce basenowej. Zapraszamy do kontaktu z naszym doradcą w celu wybrania odpowiedniej pompy z filtrem do basenu, także pompy piaskowej do basenu. Posiadamy bogaty wybór dopasowanych do różnych modeli pomp i filtrów do basenu.

Filtr piaskowy do basenu

W swojej ofercie posiadamy filtry piaskowe basenowe ze złożem piaskowym renomowanej amerykańskiej firmy HAYWARD. Filtry piaskowe do pomp basenowych, które oferujemy można podzielić na dwie grupy: filtry polimeryczne oraz filtry laminowane

Filtr piaskowy Hayward polimerowy

zastosowany jest w dwóch liniach, POWER LINE oraz HYWAD PRO. Wykonane są z polimerycznego tworzywa z automatycznym zaworem odpowietrzającym. Głowica filtra typu „Vari- Flo” posiada manometr i szklany wziernik płukanej wody. Rączka umożliwia łatwe ustawienie jednej z 6 pozycji pracy. Zbiornik odporny jest na korozje. Zestaw nie zawiera piasku.

Filtr piaskowy Hayward laminowany

wykonany jest z żywic poliestrowych wzmocnionych włóknem szklanym. Szeroka pokrywa górna umożliwia łatwe napełnianie i opróżnianie złoża filtra. Filtr do basenów zaopatrzony jest w 6- pozycyjną głowicę z manometrem i zaworem odpowietrzającym.

Filtr kartuszowy do basenu

Filtry kartuszowe Star Clear występują w dwóch wielkościach, ich wydajność wynosi 5,7 m3/h przy powierzchni filtrowania 2,3 m2 dla modelu C250EURO oraz 11,3 m3/h przy powierzchni filtrowania 4,6 m2 dla modelu C500EURO. Filtry kartuszowe działają w oparciu o wymienne wkłady filtracyjne, które mają zdolność zatrzymywania zanieczyszczeń o wielkości 15-20 mikronów. Mogą być używane do wszystkich rodzajów basenu stojących na powierzchni terenu, wkopanych w ziemię oraz do wanien SPA. Niewielkie rozmiary i brak konieczności odprowadzenia wody z płukania filtra kartuszowego – co jest niezbędne przy filtrach piaskowych dają możliwość zbudowania stacji uzdatniania wody na niewielkiej powierzchni. Zbiornik filtra kartuszowego jest całkowicie odporny na wszystkie warunki atmosferyczne. Są łatwe w użyciu, wyposażone w manometr, odpowietrznik i spust wody ze zbiornika oraz uchwyt do zamykania klipsów ułatwiający montaż pokrywy i obudowy filtra.


FILTR KARTUSZOWY DO BASENU

zobacz w sklepie

zobacz w sklep.folkpool.pl


Zobacz również: nakrycia basenowe, podgrzewacze do basenu, drabinki do basenu, odkurzacze do basenu