Kontakt:
TEL. 22 819 15 10
|
EMAIL: [email protected]
|
Szukaj

Baseny kąpielowe

BASENY KĄPIELOWE

Basen kąpielowy może być wykonany w wielu technologiach jednak wszystkie mają wspólną cechę – musi być szczelny. Wyróżniamy trzy grupy niecek basenowych. Pierwsze to lekkie konstrukcje osadzone w gruncie na płycie betonowej. Konstrukcja może być wykonana z blach gorąco galwanizowanych bądź paneli z tworzyw sztucznych. Szczelność nadaje folia basenowa z PVC, zwana linerem. Podobnym rozwiązaniem jest wykonanie niecki „cięższej” basenu kąpielowego murowanego z bloczków betonowych lub żelbetu. Uszczelnieniem niecki basenu jest również liner.

Kolejną grupą są baseny kąpielowe żelbetowe wyłożone płytkami lub mozaiką. Tego rodzaju technologię stosujemy przy budowie basenów ogrodowych krytych. Nie sprawdza się ona w naszym klimacie na zewnątrz. Duże różnice temperatur i opady atmosferyczne prowadzą do mikro pęknięć niecki basenu ogrodowego i warstw uszczelniających, co powoduje powstanie przecieków, których zlokalizowanie i naprawa jest bardzo trudna.

Trzecia grupa to gotowe niecki basenu ogrodowego wykonane z żywic poliestrowych (rozwiązanie najtańsze jednak nietrwałe i bardzo drogie w renowacji), bądź z kompozytów – wielu warstw tworzyw sztucznych kolejno nakładanych na siebie. Poniżej rozwiązania proponowane przez naszą firmę.

 

Budowa basenu murowanego z bloczków betonowych

Basen murowany z bloczków betonowych jest doskonałym rozwiązaniem, jeśli budowa niecki jest prowadzona równolegle z budową domu. Nieckę może wymurować ekipa, która buduje dom. W zagospodarowanych już ogrodach murowanie konstrukcji wiąże się z koniecznością prowadzenia prac betonowych, dostarczeniem bloczków, zbrojenia itp. Jest to konstrukcja wyjątkowo trwała i niepodatna na okresowy wzrost poziomu wód gruntowych. Konstrukcję basenu ogrodowego można wykonać we własnym zakresie w oparciu o otrzymane od nas rysunki. Wymurowanie niecki basenu ogrodowego z bloczków betonowych nie wymaga specjalistycznych umiejętności murarskich. Niecka od strony wewnętrznej wymaga tynkowania lub zatarcia klejem. Dno musi być idealnie gładkie.

Oferta zawiera podstawowe wyposażenie niezbędne do prawidłowego funkcjonowania basenu. W skład pakietu wchodzi mata na dno i ściany, folia 0,5 mm gładka, skimmer, dysze napływowe, filtr do basenu piaskowy z pompą, drabinka do basenu, rury i złączki oraz prosty zestaw do czyszczenia basenu. W podanej cenie nie jest zawarty koszt montażu i koszt wybudowania niecki basenu ogrodowego.

 

Basen typu Soleo

Technologia Soleo zrodziła się z potrzeby uzyskania mocnego, tańszego, bardziej przyjaznego dla środowiska basenu oraz łatwego i szybkiego  w montażu. Konstrukcja basenu zapewnia maksymalny komfort użytkowania przez wiele lat. Znakomicie  zachowuje się w różnych warunkach klimatycznych. Świetnie znosi zmiany pór roku i  związane z tym zmiany temperatury. Zastosowanie wysokiej jakości wykończeń pozwala na budowę basenu we wszystkich warunkach glebowych.

Konstrukcja basenu Soleo  łączy w sobie bardzo dużą wytrzymałość z najnowszymi rozwiązaniami technicznym.  Wszystkie elementy są tak przygotowane, że montaż konstrukcji jest bardzo szybki.

Ten opatentowany modułowy system paneli ze stali galwanizowanej najnowszej generacji  pozwala na wykonywanie  basenów publicznych i domowych w różnych rozmiarach i kształtach, także basenów z rynną przelewową i infiniti. Szeroka oferta przy bardzo wysokiej jakości stanowi alternatywę dla niecek wykonanych z bloczków betonowych i gotowych niecek prefabrykowanych z żywic poliestrowych.

Steel Prime jest znakiem towarowym firmy RPI w oznaczeniu nowej ocynkowanej stali 2 mm używanej do budowy basenów Soleo. Stal Prime została przetestowana i certyfikowana przez LNEG zgodnie NP EN9227. W czasie testów materiał był podany wszystkim typom agresywnych środków chemicznych w komorze solnej. Blachy Soleo Pools przeszły wszystkie próby, nie tracąc swoich właściwości  ochronnych. Okazały się najtwardszymi stalami używanymi do budowy basenów. Tak dobry materiał uzyskany dzięki formule ocynkowania polegającej na pokryciu metalu przez zanurzenie na goraco w roztworze aluminium cynku i magnezu. Dzięki temu procesowi otrzymujemy materiał wyjątkowo odporny na korozję.

 

Basen żelbetowy wykończone płytkami lub mozaiką

Konstrukcja żelbetowa musi być stosowana, jeśli wykończeniem basenu będzie ceramika, czyli przy budowie basenów krytych. Ze względu na jej koszt i problemy z wykonaniem nie ma sensu stosowanie jej przy basenach wykładanych folią, gdyż nie zależy nam na szczelności niecki.
Konstrukcja basenu wylana jest z betonu, minimum B25 z dodatkiem  uszczelniacza W8. Wykonana konstrukcja powinna być szczelna. Niecki basenów żelbetowych przygotowywane są pod położenie płytek lub mozaiki szklanej. Aby nasza niecka była w 100% szczelna przed położeniem glazury kładziemy dodatkową elastyczną zaprawę, uszczelniając elementy wykończenia stosujemy fugi cementowe lub epoksydowe. Taki typ konstrukcji możemy zastosować dla basenów skimmerowych jak i z rynną przelewową.
Biorąc pod uwagę koszty jest to najdroższa metoda wykonania niecki basenu, jednak konieczna, jeśli chcemy by nasz basen wykończony był płytkami.

Zobacz również: podgrzewacze do basenu, odkurzacze basenowe, Wanny SPA