Kontakt:
TEL. 22 819 15 10
|
EMAIL: [email protected]
|
Szukaj

Chemia basenowa - Urządzenia dozujące chemię

Chemia basenowa

Dezynfekcja środkami chemicznymi wody w basenie jest drugim koniecznym czynnikiem poza filtracją aby woda była czysta i przyjemna do kąpieli. Dwa podstawowe parametry dla wody to zawartość w niej chloru i odpowiedni poziom pH.

Chlor i środki chemiczne do basenu

Chlor jest najlepszym i najskuteczniejszym środkiem do dezynfekcji naszego basenu. Uwalnia najwięcej tlenu, który zabija bakterię i drobnoustroje znajdujące się w wodzie. Możemy dodawać go ręcznie w postaci granulatu bądź pastylek. Wykorzystujemy do tego pływające w basenie bojki lub chloratory pół automatyczne montowane przy urządzeniach filtrująco pompujących na instalacji. Chlor możemy uzyskać również stosując „solniczkę” – maszynę chlorową – urządzenie wytwarzające chlor z soli kuchennej ( rozpuszczonej w wodzie basenowej ) w procesie elektrolizy.

Ph wody w basenie

Drugim ważnym parametrem jest utrzymanie odpowiedniego poziomu pH w naszym basenie. Winien być na poziomie 7,2 – 7,6. Tak jak w przypadku chloru środki do regulacji kwasowości i zasadowości wody możemy dodawać ręcznie ( po wcześniejszym ich rozpuszczeniu ) albo zastosować automatykę. Przy automatycznym dozowaniu chloru i pH wykorzystujemy chemię w płynie. Dla dobrej przejrzystości wody konieczny jest proces koagulacji. Możemy go wykonać jednorazowo i zanieczyszczenia zebrać z dna basenu lub robić to systematycznie w czasie filtracji. Tu również dysponujemy środkami do ręcznego dodawania bądź automatyką. Od paru lat prawie każdy budowany przez nas basen ogrodowy wyposażamy w lampę UV. Redukuje ona zużycie chloru do 80% normalnego dozowania i znakomicie zabija algi i bakterię. Lampę UV montujemy na instalacji obiegu wody, więc można każdy basen, nawet istniejący w nią wyposażyć. Poniżej prezentujemy całą gamę środków i urządzeń do dezynfekcji, dozowania i kontroli jakości wody basenowej.

Urządzenia dozujące chemię

Urządzenia do automatycznej kontroli i regulacji środków chemicznych pozwalają utrzymać parametry wody na stałym poziomie, dzięki czemu jakość wody basenowej jest bardzo dobra. Proponujemy produkty od najprostszych pływających bojek dla pastylek chlorowych używanych w basenach rozkładanych po pełną automatykę stosowaną na publicznych pływalniach. Polecamy proste pół automatyczne chloratory do zastosowani w basenach prywatnych. Coraz popularniejsze są również maszyny chlorowe – wytwarzające chlor z soli kuchennej rozpuszczonej w wodzie basenowej. Dysponujemy całą gamą urządzeń kontrolno – pomiarowych najwyższej klasy dozujących chemię płynną. Dobierzemy urządzenie do wielkości basenu i Państwa potrzeb.

Zobacz również: filtry do basenu, odkurzacze do basenu oraz atrakcje wodne, zadaszenie basenu